Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana sokakları 'İstila'ya uğradı

15'inci Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, başlangıcında olduğu gibi bitişinde de Adana'ya renkli bir gece yaşattı. Hollandalı Close Act grubu kapanış töreninde görkemli bir gösteri yaptı

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Bu yıl 15'inci kez düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin finali de başlangıcı gibi muhteşemdi. Kapanışı, Hollandalı Close Act topluluğu "İstila" adlı özel sokak gösterisiyle yaptı. Atatürk Parkı'nda başlayıp Atatürk Caddesi'nde devam eden, istasyon önünde sona eren ve yaklaşık 2 saat süren muhteşem gösteriyi 3 binden fazla Adanalı keyifle izledi.

ADANALILAR EŞLİK ETTİ

Atatürk Parkı'nda Adanalılarla buluşan Hollandalı sanatçılar, buradan trampetlerle Atatürk Caddesi boyunca yürüdü. Renkli giysiler ve ilginç makyajlarıyla gösteriyi renklendiren sanatçılara, Adanalılar büyük ilgi gösterdi. Her yaştan yüzlerce Adanalı, cadde boyunca grubun trampet ritimlerine tempo tutup ıslık çalarak eşlik etti. Yoğun ilgi nedeniyle sanatçılar caddede ilerlemekte güçlük çekti. Grup istasyon önüne ulaştığında ise burada asıl gösteriye geçildi.

EJDERHALARIN SAVAŞI
Özel yapılmış platformlar ve sistemler sayesinde yerden yaklaşık 4 metre yükseklikte bulunan sanatçıların gerçekleştirdiği gösteriyi izleyen Adanalılar büyük heyecan yaşadı. Uçan yaratıklar ve ejderhalar ile çeşitli figürlerin mücadelesini anlatan oyunu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin de izledi. Program sonunda Hollandalı sanatçılar, kendilerini 2 saat boyunca alkışlarıyla motive eden Adanalıları selamlayıp Türkçe teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana sokakları 'İstila'ya uğradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN