Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Toprak'tan kavşak talimatı

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Otogar, Doğum Hastanesi, Hal-1, Hal-2, Mega Center-Migros köprülü kavşaklarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmaların önemli bir kısmının mayıs ayı sonuna kadar yetiştirilmesi konusunda yüklenici firma yetkililerini uyardı. Vali Toprak'ın kavşak incelemelerine Otogar Mevkisi ile başladı. Burada inşaatı devam eden Otogar Köprülü Kavşağı'nın 30 Mayıs itibari ile tamamen faaliyete geçeceği belirtildi.

"MAĞDUR ETMEYİN"
Otogar Kavşağı'nın ardından Doğum Hastanesi Kavşağı'na geçen Vali Toprak, kavşağın 1 hafta içerisinde tamamen trafiğe açılabilecek düzeye geleceğini bildirdi. Toprak, "Vatandaşımızın daha iyi şartlarda ulaşım imkânına sahip olması için yapılan bu çalışmalarda yüklenici firmanın üstlenilen işleri zamanında yetiştirmesi çok önemlidir. Nasıl ki biz ödenek konusunda onları mağdur etmiyorsak, aynı hassasiyeti kendilerinden de bekliyoruz" dedi.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZÜYOR

Kentte 12 kavşak yapıldığını belirten Toprak, "Kavşaklar, çok az kente nasip olan ve aslında belediyeler tarafından yapılması gereken ve adeta Diyarbakır'ın çehresini değiştirecek, şehir içi ulaşıma son derece önemli katkılar sunacaktır. Bu muazzam ölçekteki yatırımın sadece bazı gecikmelerden doğan problemlerle anılmasının manidar ve üzüntü verici olduğunu belirterek konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Toprak'tan kavşak talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN