Yeni heyecan

Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak Mersin, şimdi de 2016 Gymnasiade Şampiyonası için aday. Organizasyonun Türkiye'de yapılması halinde Mersin ile Trabzon yarışacak

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Önümüzdeki ay Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Mersin, şimdi de gözünü International Sport Federations tarafından üç yılda bir düzenlenen '2016 Gymnasiade Şampiyonası'na çevirdi ve adaylığını açıkladı. İnşa edilen modern tesisler ve altyapısıyla Mersin'in bu oyunlar için adaylıkta ağır bastığı belirtildi. Eğer oyunlar Türkiye'de olursa Trabzon ile Mersin yarışacak.

İKİ ÖNEMLİ İL YARIŞIYOR
International Sport Federations (ISF) tarafından, yüzme, jimnastik ve atletizm olmak üzere üç branşta düzenlenen ve bu yıl Brezilya'da gerçekleştirilecek şampiyonanın 2016 programına talip olan Mersin'i büyük bir heyecan sardı. Okul Sporları Federasyonu Eğitim Komitesi Üyesi Manolya Akın, "Türkiye'den Trabzon ve Mersin olmak üzere iki çok güçlü aday şehrimiz var" dedi.

MERSİN AĞIR BASIYOR

Trabzon ve Mersin'in büyük organizasyonları üstlendiğini belirten Akın, "Yüzme, jimnastik ve atletizm altyapısı iki ilimizde de var. Türkiye'de bu kadar büyük bir organizasyonu kaldırabilecek sadece iki il görünüyor. Bu iller arasında da Mersin daha ağır basıyor. 86 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcunun katılım gösterdiği şampiyonanın ülkemize katkısı yadsınamaz" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Gymnasiade Şampiyonası'nın Türkiye'de yapılacağına dair sadece sözlü olarak bir güvenceleri olduğunu belirten Akın, "Başka ülkelerde de yapılma olasılığı var. Bunu yazılı olarak ülkemize kazandırmak bizim elimizdedir. Ama inanıyoruz ki 26 Kasım-4 Aralık 2013 tarihleri arasında Brezilya'da yapılacak olan şampiyonada 2016 bayrağını büyük olasılıkla Türkiye'ye alacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni heyecan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN