Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beş yıldızlı yurt

Yurtkur Genel Müdürü Hasan Albayrak, Akdeniz Oyunları için yapılan ve organizasyondan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılacak olan tesisin 5 yıldızlı standartta olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, XVII. Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampusu içerisinde yapılan ve organizasyondan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılacak 3 bin 500 kişi kapasiteli Oyunlar Köyü'nün 5 yıldızlı bir yurt olacağını dile getirdi. 20 Haziran'da Akdeniz Oyunları'nın başlayacağını hatırlatan Albayrak, içerisinde bulundukları tesisleri de o tarihte gelin arabası gibi süsleyeceklerini söyledi.

BAŞBAKAN TAKİP EDİYOR

Tesislerin 1 Haziran itibariyle kendilerine teslim edileceğini belirten Albayrak, yurt için yaklaşık 100 milyon liralık yatırım yapıldığını vurguladı. Artık Türkiye'nin dünya geçlerine hitap eden üniversiteleri olduğunu, bu doğrultuda da yapılan yurtların çok önemli olduğunu aktaran Albayrak, "Bizim 10 sene önce başladığımız projeler bile buna yakın projeler. Burada birkaç değişiklik var elbette ama kaliteden vazgeçmemiz mümkün değil" diye konuştu.

HAVUZU BİLE OLACAK
İnşaat aşamasındayken engelli öğrencilerin de düşünüldüğünü dile getiren Albayrak, engelli öğrencinin sıkıntı yaşamadan eğitimlerine devam etmelerini sağlayacaklarını vurguladı. Albayrak, tesislerin içerisinde yüzme havuzunun da bulunacağına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Mersin'de buna ihtiyaç da var. Öğrencilerin zaman zaman havuza girmeleri kadar güzel bir şey olamaz. Kredi Yurtlar Kurumu'nun ilk havuzlu yeri olacak. Bir havuzlu yerimiz daha var ama orası daha önce otel olarak kullanılıyordu. Ama burası bizim yaptığımız ilk. Burası 5 yıldızlı bir yurt olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş yıldızlı yurt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN