Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş buluşması

Giriş Tarihi: 6.5.2013

Medeniyetler kenti Hatay, kardeş şehri Kiel'in Eğitim, Kültür ve Gençlik Heyeti'ni ağırladı

Antakya'nın Almanya'daki kardeş şehri Kiel'den Eğitim, Kültür ve Gençlik Heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti. Başkan Savaş, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, "Almanya'nın Kiel şehri ile 11 aydır kardeş şehiriz. Almanya'da diğer kardeş şehrimiz olan Aalen'den geri bir tarafınız kalmadı. Bu güzel adımlar gösterilen çabalar ile yol alıyor ve büyük mesafeler kat ediliyor" dedi.

ONUR KONUĞU OLACAK

Kiel ile eğitim, kültür, ekonomi ve diğer konularda birlikte hareket etmeyi planladıklarını aktaran Savaş, "Kiel şehri ile ticari anlamda birliktelik, hareketlilik 2013 yılı eylül ayından sonra daha fazla yoğunlaşacak. Almanya'da eylül ayında yapılacak olan fuara onur konuğu olarak katılacağız. Fuarda hem Kiel'de, hem Aalen'de hem de bölgede faaliyet gösteren işadamları ile buluşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Konuk heyet adına konuşma yapan Kiel Sosyal İşler ve Sağlık Yüksekokulu Dekanı Prof. Dr. Gaby Lenz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın göstermiş olduğu misafirperverlik ve sıcak ev sahipliğinden ötürü teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN