Arslanköylü kadınlar dünyada gündem oldu

Mersin'de Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyesi kadınların yazdığı, yönettiği ve rol aldığı 'Yün Bebek' adlı film, uluslararası basında da büyük yankı uyandırdı

Giriş Tarihi: 7.5.2013
Mersin'de Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyesi kadınların yazdığı, yönettiği ve oynadığı 'Yün Bebek' filmi, uluslararası basında ilgi görmeye devam ediyor. Senaryosu, yönetimi ve oyunculukları kadınlara ait olan ve kadının kadına şiddetini konu alan film, özellikle yabancı basınının önemli kadın yazarları tarafından yakından takip ediliyor.

ÜNLÜ BELGESELCİ GELDİ
ABD'li gazeteci ve belgesel fotoğrafçısı Tara Todras-Whitehill, The New Yorker Dergisi'nden Elif Batuman'ın film ve kadınlar hakkındaki makalesinden etkilenerek grup üyeleriyle tanışmak üzere Arslanköy'e geldi. Filmin çekildiği mekanları gezen Tara Todras- Whitehill, yörük kadınlarının kültürlerine yakından tanıklık etti. Arslanköylü kadınlarla birlikte Türk kahvesi içen ve kahve falına baktıran Tara Todras-Whitehill, bunun kendisi için hoş bir deneyim olduğunu belirtti.

YAZILARIYLA DESTEKLEYECEK
Bir köy evinde kadın oyuncularla Yün Bebek filmini izleyen ABD'li gazeteci, filmin kadının kadına şiddetini yalın bir şekilde anlattığını vurguladı. Yün Bebek'in Fransa'da Feminist Filmler Festivali'nde gösterileceğini öğrenen Whitehill, kendisinin de film hakkında yazacağı haberler ve fotoğraflarla Arslanköylü kadınların çabasına destek vereceğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arslanköylü kadınlar dünyada gündem oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN