'En nefret edilen' insanın son 12 saati

Giriş Tarihi: 7.5.2013

Tiyatro topluluğu Bo Sahne'nin ilk oyunu olan ve dünyayı kana bulayan Nazi lideri Adolf Hitler'in son 12 saatini anlatan Adolf, 10-11 Mayıs'ta Adana'da sanat severlerle buluşacak

Adanalı tiyatro sanatçısı Levent Özdilek'in kurduğu Bo Sahne, ilk oyun olarak "Adolf" oyununu sahneye koyuyor. Oyunda, dünyayı kana bulayan, milyonlarca Yahudi, Çingene, Polonyalı ile Almanların da içlerinde bulunduğu engelli, eşcinsel ve yaşlıyı akıl almaz yöntemlerle katleden Nazi lideri Adolf Hitler'in son 12 saati anlatılıyor. Oyun, 10-11 Mayıs tarihlerinde Adana'da da izleyiciyle buluşacak.

HİTLER'İN İÇ ÇEKİŞMELERİ
Pip Utton'un yazdığı ve Sinan Gürtunca'nın çevirdiği oyun, usta oyuncu Burak Sergen'in tek kişilik performansıyla sahneye taşınıyor. Hitler'in, Rus orduları Berlin'e girerken sığınağında geçirdiği son 12 saati anlatan 'Adolf' oyunu, dünyanın en nefret edilen insanının kendi ölüm kararını verirken yaşadığı iç çekişmelerini sahneye başarıyla taşıyor. Adolf, 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde, saat 20.00 de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde izlenebilecek. Biletler Adana Devlet Tiyatrosu gişeleri ve Biletix'te satılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En nefret edilen' insanın son 12 saati
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN