Mersin'de aranan beste bulundu

Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları için yapılan yarışma sonucu, Yalçın Özgüngör'ün 'Söğüt' isimli bestesi, tema müziği seçildi

Giriş Tarihi: 7.5.2013
'Mersin Akdeniz Oyunları'na Marş Arıyor' sloganıyla Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu'nun düzenlediği beste yarışması sonuçlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki finalde 5 eser değerlendirilirken, Yalçın Özgüngör'ün "Söğüt" isimli bestesi 124 oy alıp oyunların tema müziği kabul edildi.

SÖZLER ŞİİRE DÖNÜŞÜYOR

Final öncesi konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, kalkınmanın ve gelişmenin en önemli alanının sanat ve kültür olduğunu ifade etti. Vali Güzeloğlu, "Kentleri tanımlarken sadece ekonomiksosyal gelişmişlik göstergeleri ile değil, kentin özünü oluşturan kültür- sanat etkinlikleriyle ele almak gerekir. Bu açıdan Mersin, kuruluşundan bugüne ve geleceğe taşınacak zenginliklerin sağlandığı güzel bir ortamda her zaman sözcükleri şiire dönüştüren, mısraları ile gönüllerde yer edinen bir kenttir" dedi.

218 OY KULLANILDI

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, sponsorlara teşekkür belgesi verdi. Daha sonra ise Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde finale kalan 'Kayın', 'Meşe', 'Kavak', 'Söğüt' ve 'Çınar' isimli besteler seslendirildi. Seslendirmenin ardından yapılan ve 218 oyun kullanıldığı değerlendirmede, Adana Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Yalçın Özgüngör'ün 'Söğüt' isimli eseri 124 oy alarak birinci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de aranan beste bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN