Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ı sinek ve üvez istila etti

Giriş Tarihi: 8.5.2013 11:59

Sinek ve üvez istilasına uğrayan 'da, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Üvez ve sinekler, tarla ve bataklıklardan aşırı sıcaklıklarla birlikte kent merkezine akın etti. Belediye ekipleri, üvez ve sinek istilasına karşı ilaçlama çalışmaları başlatırken, kent merkezini istila eden üvez ve sinekler, hava kararınca ışığın olduğu yerlerde kendini gösteriyor. Kent merkezinde bulunan işyerleri ve evlerin dışında hastanelerin içini de istila eden sinekler, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Hastaneye giriş çıkış yapan hasta ve hasta yakınları sinek istilasından kaçarken, vatandaşlar ışıklı bölgelerden uzak durmaya çalışıyor. Vatandaşlar, üvez ve sineklerin evlere girmemesi için ışıkları söndürme yöntemini seçiyor. İlaçlama yapan ekipler, hastaneler başta olmak üzere, kent merkezinde çalışmalarını yürütüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Erhan Özkan, 'Bu üvezlerin, ısınmalar ve aşırı sıcaklıklardan dolayı üremeleri iki kat daha fazla oldu. Kenar mahallelerde bulunan tarlalardan, derelerden bu üvezler şehir merkezine doğru hareket etmişlerdir. Şehir merkezindeki ışıklardan dolayı, şehir merkezine akın etmişlerdir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak, Adıyaman Belediyesi olarak, şu anda yoğun bir şekilde ilaçlama çalışmalarına başladık' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'ı sinek ve üvez istila etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN