Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük Ahmet'e 'kulak' oldular

Giriş Tarihi: 10.5.2013

Adana'da 3 yaşındaki Ahmet'in 14 bin lira değerindeki protezinin kaybolduğu haberi SABAH Güney'de yayınlanınca birçok hayırsever harekete geçti

Adana'da doğuştan duyma özürlü 3 yaşındaki Ahmet Teymur'un protez kulaklığının kaybolduğu haberi SABAH Güney'de manşet olunca, devlet ve yardımseverler harekete geçti. İstanbul'da hayırsever bir işadamı 14 bin liralık protez kulaklığı göndereceğini söyleyince evde bayram havası esti. Adana Valiliği de küçük Ahmet'e her türlü yardımın yapılacağını belirtti. Baba Hayrettin Teymur, "Sesimizi duyan, duyuran ve bize sahip çıkanlara teşekkür ederim" dedi.

ARADI ANCAK BULAMADI

Doğuştan kulağı duymayan 3 yaşındaki Ahmet ailesine yeşil kart verilmesi sonucu 1 yıl önce ameliyat oldu. Kafa derisi altına cihaz yerleştirilen ve daha sonra kulağına da protez takılan Ahmet duymaya başladı. Anne, babasının ve arkadaşlarının söylediğini duyup karşılık veren Ahmet'in sevinci kısa sürdü. Bundan bir hafta önce arkadaşlarıyla oynamak için dışarı çıkan Ahmet'in protezi kayboldu. Eve gelen oğlunun kulağında protezi göremeyen anne sokakta cihazı aradı ancak bulamadı.

HAYIRSEVERLER SEFERBER

Kulak protezini kaybettikten sonra ne duyabilen ne de konuşan Ahmet'in dramı SABAH Güney'de yayınlanınca yurdun dört bir yanından yardım telefonları yağmaya başladı. Adeta Ahmet'e "göz kulak" olan hayırseverler küçük çocuğun tekrar duyması için seferber oldu. Hayırseverlerin yanı sıra Adana Valiliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu da devreye girerek, her türlü yardımın yapılacağı sözünü verdi. Gelen yardım telefonları Teymur ailesinin evinde bayram havası estirdi.

"HERKESE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDERİM"
İşsiz olan baba Hayrettin Teymur, oğlunun protez kulak takıldıktan sonra hem duymaya başladığını hem de konuştuğunu belirterek, "Protez kulağını bulmak için sokakları adeta karış karış aradık ama bulamadık. SABAH Güney'de çıkan haberden sonra hayırseverler bizi aradı. Bir işadamı 14 bin lira olan protez kulağı alma sözü verdi ve firmaya parasını yatırdı. Yavruma yine eskisi gibi duyacak ve konuşacak. Valilik de bizi arayıp ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Ayrıca kardeşi gibi duyma sorunu yaşayan kızıma da yardım sözü verdiler. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Ahmet'e 'kulak' oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN