Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler Adıyaman'ı kısa filmle tanıtacak

Avrupa Birliği destekli projeyle konuk edilen Romen, Polonyalı ve İspanyol gençler, çektikleri kısa metrajlı filmle Adıyaman'ı tanıtacak

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği tarafından organize edilen ve Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Gönüllü Eğitim ve Kısa Film Projesi'ne Adıyaman ev sahipliği yapıyor. Proje kapsamında Adıyaman'a gelen gençler kentin tarihi ve turistik yerlerini ziyret ederken, ülkelerinde gösterilmek üzere yöreyi tanıtan kısa film de çekiyor. Yabancı öğrencilere, Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen öğrenciler eşlik ediyor.

HEPSİ GÖNÜLLÜ

Yürütülen çalışma hakkında açıklama yapan Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği Başkanı Bilal Zemin; "Amacımız, projemiz kapsamında arkadaşlarımızla birlikte gönüllü faaliyetler düzenleyip, bu faaliyetleri de kısa bir filme dönüştürmek. Hazırladığımız kısa filmle de ilimizi ve ülkemizi tanıtmaya çalışacağız. Adıyaman'a gelen konuklarımızı gerek il merkezimizde gerekse de başta Nemrut Dağı olmak üzere tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimizi gezdirdik. Yaklaşık on gün sürecek olan etkinliğimiz sayesinde huzur kendi olan ilimizle ilgili çok güzel bir kısa film hazırlamış olacağız" dedi.

İYİ AĞIRLANIYORUZ
Projeye Polonya'dan katılan gençlerden Silvia ise Adıyaman'da olmaktan büyük keyif aldığını ifade ederek, kendilerine gösterilen ilgiden mutlu olduklarını söyledi. Silvia, Adıyaman yemeklerine ve özellikle çiğköfteye hayran kaldığını söyledi. Gençlerden Raluka da Adıyaman tarihi, kültürel ve doğa güzelliklerine hayran kaldıklarını belirterek, projeyi çok önemsediklerini ve Adıyaman'ın kendilerine çok iyi ev sahipliği yaptığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler Adıyaman'ı kısa filmle tanıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN