Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana ve Mersin'e müsteşardan müjde

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Müsteşarı Zahteroğulları, Adana ve Mersin'de bir yılda 6 tesisin inşa edileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları SABAH Güney'e yaptığı özel açıklamada Mersin ve Adana'ya 2013 yılında başlatılacak yeni projelerin müjdesini verdi. Zahteroğulları yaklaşık 6 yıl görev yaptığı Mersin ve Çukurova'ya ayrı bir sevgi duyduğunu belirterek "Tüm Türkiye'de yeniden yapılanan bir bakanlık olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde Adana merkez ve Kozan'a birer sosyal hizmet merkezi ile rehabilitasyon merkezi projesini hayata geçireceğiz. Mersin'e ise Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü ile Engelsiz Yaşam Merkezi yapacağız" dedi.

AİLE YANINDA DESTEK

Projelerin bu yıl içinde başlayacağını ve bir yılda da tamamlanacağını kaydeden Zahteroğulları, 2013 verilerine göre Türkiye genelinde 404 bin engelinin evde bakıldığını, bin 702 kişinin koruyucu aile yanında olduğunu, 81 kişinin evlat edinildiğini ifade etti. Özellikle çocuk, yaşlı ve engellilerde yeni bir sürece girildiğini belirten Ahmet Zahteroğulları "Öncelikle aile yanında ve evde destek üzerinde duruyoruz. Sonra ise çocuklar için koruyucu aile modelini ve en son olarak da ev tipi kuruluşlarda bakım üzerinde duruyoruz" diye konuştu.

Çocuk hizmetleri
Ahmet Zahteroğulları, 'Çocuk hizmetleri' olarak yürüttükleri faaliyetleri, kurumsal bakım, koruyucu aile, evlat edindirme, aile yanında ekonomik destek, aileye dönüş uygulaması, ücretsiz özel kreş, gündüs bakımevi veya çocuk kulübü gibi faaliyetler olarak özetledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ve Mersin'e müsteşardan müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN