Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet'in protezi kulağına takıldı

Protez kulaklığı kaybolduğu için ne duyan ne de konuşabilen küçük Ahmet'in imdadına hayırsever bir işadamı yetişti. Kulağına uyumlu proteze kavuşan küçük çocuk artık çok mutlu

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Adana'da doğuştan duyma özürlü 3 yaşındaki Ahmet Teymur kaybolan protez kulaklığına yardımseverlerin yardımıyla kavuştu. İsmini açıklamayan hayırsever bir vatandaşın gönderdiği protez kulaklığına kavuşan Ahmet şimdi hem duyuyor hem de konuşuyor. Hayrettin -Fatma Teymur çifti, "İnsanlık ölmemiş. Bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

SEVİNCİ KISA SÜRDÜ

Ailesinin yeşil karta kavuşmasıyla doğuştan duyma özürlü 3 yaşındaki Ahmet, geçtiğimiz yıl ameliyat olmuş devlet küçük çocuğa bir protez kulaklık vermişti. Normal insanlar gibi duyan ve konuşmaya başlayan Ahmet'in ailesi sevinç içindeydi. Ama küçük Ahmet kulaklığını kaybetti. Ailesi yeniden cihaz almak için devlete başvurdu ama yasa gereği 7 yıl sonra verilebileceği bildirildi.

ARTIK DUYUYOR

Küçük çocuğun durumu SABAH Güney'de manşet olunca hayırseverler seferber oldu. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever 14 bin TL değerindeki protez kulaklığı Adana'ya gönderdi. Yeni cihazına kavuşan Ahmet duymaya ve konuşmaya başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet'in protezi kulağına takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN