Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da trafik ödülleri dağıtıldı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' kutlamalarında kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu

Giriş Tarihi: 13.5.2013
'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından verildi. Vali Coş, trafik kurallarını herkesin bildiğini, ancak bilmenin yeterli olmadığını herkesin uygulaması gerektiğini söyledi.

DÜŞÜNCELERİNİ DİNLEDİ

Seyhan Otel'de düzenlenen etkinliğe Vali Hüseyin Avni Coş'un yanı sıra Vali Yardımcısı Durmuş Gençer, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Murat Koç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları, öğretmenler, öğrenciler ile davetliler katıldı. Trafik sorunuyla ilgili gençlerin duygu ve düşüncelerinin önemli olduğunu anlatan Vali Coş, etkinliğe gelen öğrencilere söz vererek düşüncelerini dinledi.

'DUYARLILIĞIMIZI ARTIRMALIYIZ'
Çocuklardan, başta anne ve babaları olmak üzere trafik kurallı ihlali yapanları uyarmalarını isteyen Vali Coş, "Trafik kurallarına uyulması konusunda toplumsal duyarlılığımızı artırmamız lazım. Biz trafik kazalarını, olaylarını kanıksamış durumdayız. Bakıldığında geçen yıl 86 vatandaşımızı Adana'da kaybetmişiz. Bir canı yaşatmak için elimizden geleni yaparsak, dikkatli olursak üzerimize düşeni yapmış oluruz" dedi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Vali Coş, konuşmasının ardından 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve trafik konusunda başarılı olan personellere hediyeler verdi. Ödül töreninin ardından Vali Coş, salonda açılan fotoğraf ve trafikte kullanılan araç gereçlerin olduğu sergiyi gezerek, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da trafik ödülleri dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN