Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bizim için savaştınız çok teşekkür ederiz'

Güney Koreli gençler, yaklaşık 60 yıl önce ülkelerinde barış için savaşan Türk askerlerini Adıyaman'da ziyaret edip, teşekkür ettiler

Giriş Tarihi: 14.5.2013
Adıyaman'a gelen Güney Koreli gençler 1950-1952 yılları arasında kendi topraklarında onlar için savaşan Kore gazilerini evlerinde ziyaret etti. Adıyaman'da düzenlenecek olan GAP Genç Festivali için gelen Güney Koreli Seri Kim ve Soyoung Park, Kore Gazisi Hasari Ateş ve Abuzer Aslan'ın elini öptü. Koreli vefakar gençlere, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Haci Erdengi ve Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Sorumlusu Yeşim Çelik Süzer de eşlik etti.

CUMHURBAŞKANI'NDAN DAVET

Kore Gazisi Hasari Ateş'e çicek veren Seri Kim ve Soyoung Park'a, Hasari Ateş savaşta yaşadıklarını anlattı. Savaşta iki gözünü kaybeden Hasari Ateş'e Güney Kore Cumhurbaşkanı tarafından gönderilen davet mektubu okundu. Hasari Ateş, Güney Kore'den gelen gençleri görünce duygulandığını, savaştığı topraklardan birilerini evinde ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

FEDAKARLIĞINIZ UNUTULMAZ

Koreli Seri Kim, Gap Genç Festivali için geldikleri Adıyaman'da kendileri için savaşan gazileri görmekten son derece duygulandıklarını belirterek, kendileri için gözlerini kaybeden Hasari Ateş'in durumuna çok üzüldüklerini ifade etti. Seri Kim, yapılan fedakarlığın unutulamayacağını dile getirdi. Soyoung Park da Adıyaman'da olmaktan mutlu olduğunu aktararak, gazilere minnettarlıklarını dile getirdi. Seri Kim ve Soyoung Park ve beraberindekiler daha sonra Abuzer Aslan'ı evinde ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizim için savaştınız çok teşekkür ederiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN