Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayi Odası'nda dişliler ısınıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Adana Sanayi Odası'nda (ADASO) seçim öncesi yapılan üye kayıtları, ortamı gerdi. Adaylardan Zeki Kıvanç, "Seçilememe endişesiyle usulsüzlük üzerine usulsüzlük yapıyorlar" iddiasında bulundu

Adana'da odalar ve borsada bugüne kadar sukunet içinde devam eden seçim süreci, Sanayi Odası'nda (ADASO) yakın dönemde yapılan üye kayıtlarına yapılan itirazlarla gerginliğe sahne olmaya başladı. ADASO Başkanı Sadi Sürenkök "Üyelerimizin oy kullanma hakkı engellenmek istendi" dedi. Diğer yandan ADASO Başkanlığı'na aday olan Zeki Kıvanç, "Seçilememe endişesiyle usulsüzlük üzerine usulsüzlük yapıyorlar" diyerek yönetimi suçladı.

MÜFETTİŞ 5 HAFTA İNCELEDİ

ADASO Başkanı Sadi Sürünkök, odanın organlarına aday olacaklarını açıklayan Zeki Kıvanç, İmam Gazali Hıradağı, Feyzullah Öge, Ömer Kaya, Erdoğan Şire ve Remzi Kar'ın Seyhan 3'üncü İlçe Seçim Kuruluna şikâyette bulunarak, çoğu yıllardan beri organ seçimlerinde oy kullanmakta olan 400'e yakın üyenin seçmen listelerinden çıkarılmasını talep ettiğini söyledi. Sürenkök bu şikâyet üzerine ilgili bakanlık müfettişinin 5 hafta boyunca odanın kayıt ve belgelerini incelediğini belirtti.

4 AYDA 230 YENİ KAYIT

ADASO Başkanlığı'na aday olan Zeki Kıvanç ise odada son 4 ayda 230 yeni kayıt yapıldığını bunun oda tarihinde görülmemiş üye artışı anlamına geldiğini belirtti. Kıvanç, "31 Aralık 2012 tarihinde 2 bin 36 olan üye sayısı 4 ayda 2 bin 266'ya yükseltilmiş. Böyle bir artış oranı 47 yıllık ADASO tarihinde ilk kez görülüyor. Seçilemeyeceğini anlayan mevcut başkan ve bazı yönetim kurulu üyeleri, üye vasfı taşımayan yüzlerce şirketi, aldıkları kararla oda üyesi yapmış. Bunu sadece biz söylemiyoruz. ADASO'yu denetleyen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Baş Müfettişi raporuyla belgeledi. Bu usulsüzlükleri, Adanalı sanayiciler gerçekleştirilecek seçimlerde oylarıyla değerlendirecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi Odası'nda dişliler ısınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN