Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışan kalbe 5 bypass yapıldı

Diyarbakır'da 47 yaşındaki hastanın kalbine çalışır durumdayken 5 bypass yapıldı. 47 yaşındaki hasta sağlığına kavuşmanın sevincini yaşadı

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Diyarbakır'da 47 yaşındaki Mehmet Muhittin Şimşek, mide bulantısı şikayeti ile gittiği hastanede kalp hastası olduğunu öğrendi. Yapılan tetkiklerinde ameliyat olması gerektiği söylendi. Memorial Diyarbakır Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Erdem Çetin ve ekibi tarafından çalışır durumdaki kalbine 5 bypass yapılan Şimşek, sağlığına kavuştu ve 4 günde hastaneden taburcu oldu.

RİSK ÇOK YÜKSEKTİ

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Erdem Çetin, "Hastamızın üç ana damarında ciddi ve 2 yan dal damarda darlık vardı. Ameliyat olmaması halinde kalp krizi riski çok yüksek seviyedeydi. Kendisinin de ikna olması ile hemen yatışını yaparak ameliyata aldık. Ameliyatlarımızı hastaya konfor sağladığı ve hayati riski azalttığı için kalbi durdurmadan, yani çalışır halde yapıyoruz. Bu hastamıza da "atan kalbe bypass" tekniği uyguladık. Ameliyat sırasında kalbin ön inen atardamarına "endarterektomi" yani kireçlenmiş ve sertleşmiş damarı açarak temizleme işlemi de yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışan kalbe 5 bypass yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN