Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şaban Baş: ATO'yu şaha kaldıracağız

Giriş Tarihi: 17.5.2013

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkan Adayı Şaban Baş, daha önce 10 yıl yaptığı görevi sırasında birçok başarılı çalışmaya imza attığını belirtti

Adana Ticaret Odası Başkan Adayı Şaban Baş, 2001-2011 yılları arasında 10 yıllık yönetim kurulu başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetleri özetleyerek, "3 kez Çukurova Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı'nı düzenledik. Çadırda yapılan fuarları kalıcı hale getirerek Adana Uluslararası Fuar Alanını tamamladık. 1'inci, 2'nci ve 3'üncü Adana Uluslararası Ekonomik İşbirliği Forumu'nu (AIFEC) düzenledik. 2 kez Adana Alışveriş Festivali gerçekleştirdik. Narenciye Festivali ve Ulusal Narenciye Sempozyumu, Ulusal Sanayi ve Çevre Sempozyumu düzenledik" dedi.

YARIM KALAN İŞLER VAR

Adana kebabı için coğrafi işaret tescili aldıklarını da belirten Şaban Baş şöyle devam etti: "Görevimiz süresince, dünyaca ünlü Financial Times Dergisi Adana'ya en iyi yatırım bölgesi ödülü vermiştir. Sayın başbakanımız iki kez odamızın daveti üzerine Adana'ya geldi. Bakanlarımızla sürekli temas halinde olduk. Vakıf üniversitesi ve bölgesel havayolu çalışmalarımız yarım kaldı. ATO Yönetimine gelerek yarım kalan projelerimiz tamamlamak istiyoruz. Ayrıca yeni geliştirdiğimiz projelerle ATO'yu ve işadamlarımızı daha da kalkındıracağız."

Bu son olacak
Yarım kalan hedefler için yeniden aday olan Şaban Baş, projelerini tamamlamayı amaçlıyor

ŞabanBaş, seçildikten sonra 4 yıl içinde yarım kalan projeleri tamamlayacağını ve sonraki dönemde yeniden aday olmayacağını, genç yöneticilere ağabeylik yapacağını ve onlara deneyim kazandıracağını söyledi. Adana'yı Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceklerini, Ankara ile diyaloglarını geliştirerek Adana'ya yatırımların akmasını sağlayacaklarını kaydeden Baş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) yönetime girmeyi hedeflediklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaban Baş: ATO'yu şaha kaldıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN