Vali Aydın adaşını okula kazandırdı

Siirt Valisi Ahmet Aydın, adı ve soyadı kendisiyle aynı olan ve fırında çalışan öğrencinin durumuna müdahale etti. Öğrenci Ahmet Aydın'ı devlet okutacak

Giriş Tarihi: 18.5.2013
Siirt Valisi Ahmet Aydın, ziyaret ettiği okulda kendisiyle aynı adı ve soyadını taşıyan 13 yaşındaki öğrencinin okulu bırakıp fırında çalıştığını öğrencine duruma müdahale etti. Soluğu fırında alan Vali Aydın, adaşının bütün eğitim masraflarının karşılanması ve ailesinin desteklenmesi için talimat verdi. Aydın ayrıca bürokratlarından, çocukların okula kazandırılması çalışmalarına ağırlık vermelerini istedi.

ADINI DEFTERDE GÖRDÜ

Vali Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekili Osman Ören, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Prof. Dr. Yasin Aktay ile birlikte sabah erken saatlerinde İhsan Süreyya Sırma Ortaokulu'nu ziyaret etti. Okuldaki sınıfları tek tek gezen Vali Aydın ve beraberindekiler çeşitli sorular sordukları öğrencilerle bilikte türkü söyledi. 5 sınıfta öğrencilerle sohbet sırasında, sınıf defterinin inceleyen Vali Ahmet Aydın, bir öğrencinin kendisiyle aynı adı ve soyadını taşıdığını fark etti. Vali Aydın adaşıyla tanışmak istedi ancak öğretmeni "Çeşitli nedenlerle 4 aydır okula gelmiyor, fırında çalışıyor" dedi.

DİĞERLERİ DE KURTULACAK

Bu bilgi üzerine Vali'nin adaşı olan öğrencinin önce çalıştığı fırın belirlendi. Hemen fırına giden Vali Ahmet Aydın, adaşıyla bir süre sohbet etti. Bu öğrencinin tekrar eğitime kazandırılması için her türlü maddi ve manevi desteğin verileceğini belirten Vali Aydın, öğrencinin babasının da ikna edildiğini, maddi olarak ne gerekiyorsa her türlü desteğin sağlanacağını belirtti. Vali Aydın bu arada İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine talimat vererek, eğitimini yarıda bırakan diğer öğrencilerin de eğitime kazandırılması için çalışmalara ağırlık verilmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Aydın adaşını okula kazandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN