Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin GİAD 10 yaşında

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Başkanı Alper Gürsoy, 2003 yılında Mehmet Kararlar'ın Kurucu Başkanlığı'nı üstlendiği derneğin bu yıl 10'uncu yılını kutladığını söyledi. 10 yıldır kendi alanlarında uzman kişiler tarafından yönetilen MEGİAD'ın şu anda 4'üncü Dönem Başkanı olduğunu anımsatan Gürsoy, "10 yıldır Mersin'in en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan derneğimizin bugünlere gelmesindeki en büyük etken birlik ve beraberlik içerisinde daima Mersin için çalışmamızdır. Bugün 400 üye sayısına yaklaşan derneğimiz kentin sorunlarını gündeme taşımanın yanı sıra çözüm önerilerini de sundu" dedi.

4 YILDA 10 KAT BÜYÜDÜK

Derneğin yol haritasının daima kentin gelişimi ve büyümesi yönünde olduğunu kaydeden Gürsoy, şunları söyledi: "Kentin değerlerini ön plana çıkarırken, dernek içi gelişimimizi de ihmal etmedik. Son 4 yılda 10 kat artan üye sayımızla her geçen gün büyüyen, büyüdükçe gelişen derneğimizin üyeleri arasındaki ticaret hacminin 2013 yılında 8 milyon TL olmasını hedefliyoruz. Girişimci 33 ve Ekolog 33 adındaki AB destekli projelerimiz ile kentte ses getiren çalışmalarımız olduğu gibi, dernek içerisinde de yaptığımız çalışmalarla üyelerimizin ve üyelerimizin çalışanlarının bilgilenmesi adına çeşitli etkinliklerde bulunduk."

KÜLTÜR BAŞKENTİ

Derneğin yeni döneminde en büyük hedefinin Mersin'e "2022 Avrupa Kültür Başkenti" unvanını kazandırmak olduğunu kaydeden Gürsoy, "2022 yılında dünyada üç ülkeden birer şehre verilen Avrupa Kültür Başkenti unvanı alan şehir, yıl boyunca düzenlenecek olan sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu unvanın Mersin'e verilmesi kentimizin kültür, sanat, turizm ve ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak, şehrimizin her anlamda bir dünya şehri olmasını sağlayacak. Dernek olarak biz Mersin'in bu unvanı hak ettiğine inanıyoruz. Bunun için de atılması gereken her adımın öncüsü olmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

NİCE 10 YILLARA

Mersin GİAD'ın ve Mersin'in bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sorunların takipçisi olacağını kaydeden Gürsoy şunları kaydetti: "Dernek üyelerimizle birlikte 10. yılımızı kutladığımız bu yılda ve gelecekte hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımız artarak devam edecek. Derneğimizin 10. yılı kutlu olsun. Büyüyen ve gelişen derneğimizle daha nice 10 yıllara."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin GİAD 10 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN