Ödüller sahibini buldu

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz'ın anısına bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, düzenlenen muhteşem bir galayla sonuçlandı. Sunuculuğunu Nefise Karatay'ın yaptığı gecede, ödüller açıklanmadan önce finale kalan 5 kısa filmin tanıtımı gerçekleştirildi.

TÜRKİYE'NİN ZENGİNLİĞİ

Forum Mersin AVM Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Telli, Türkiye'nin zenginliğinin ülkenin dört bir yanından, her bölgede, her kültürden ve ekonomik sınıftan gelen kısa bir hikaye olduğunu söyledi. Atıf Yılmaz'ın bıraktığı mirasın genç sinemacılar için çok önemli bir kılavuz özelliği taşıdığını ifade eden Telli, "Genç sinemacılarımız, kısa film çalışmalarıyla büyük ustanın izinde çok önemli işlere imza atıyorlar. Bu yıl da Türkiye'nin dört bir yanından 150'yi aşkın filmin katılımıyla çok heyecanlı bir yarışma süreci geçirdik. Umarım Atıf Yılmaz sinemasının altını çizdiği toplumsal sorunlarımızın açtığı derin yaralar artık kapanır, umarım büyük ustanın adıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmamız, genç sinemacılar ve Türk sineması için ufak da olsa bir katkı sağlar" dedi.

FESTİVALE DÖNÜŞECEK

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Ünsal Yetim "İstiyoruz ki, sinema sanatı yetkinlikle ve gelişkinlikle her adımda gelişsin ve biz üniversite olarak bununla yan yana olalım. Umarım önümüzdeki yıl bu kısa film yarışmasını festivale dönüştürürüz" dedi. Yarışmanın birincilik ödülünü 'Yüksük' isimli eseriyle genç yönetmen Enes Yurdaün aldı. Yarışmanın ikincisi 'Evicko' isimli filmiyle Ziya Demirel, üçüncüsü ise 'Pepuk' filmiyle Özkan Küçük oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüller sahibini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN