Yürekteki ateş 9 yıldır yanıyor

Adana'da 18 Mayıs 2005 tarihinde dövüldükten sonra kaçırıldığı ileri sürülen 3 gencin aileleri perişan durumda. 9 yıldır yürekleri yanan anneler çözüm istiyor

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Adana'da 18 Mayıs 2005 gecesi Yeşilevler Parkı'nda arkadaşları ile sohbet ederken, 8 kişilik bir grup tarafından dövüldükten sonra kaçırıldıkları iddia edilen Suat Bebek (18), Ramazan Sofi (19) ve Emin Saçan'dan (22) tam 9 yıldır ses seda yok. Bugüne kadar çalmadık kapı bırakmayan acılı anneler, "Yüreğimiz yanıyor. 9 yıldır feryat ediyoruz ama kimse duymuyor. Umudumuzu yitirmedik. Ne olur şu işi artık çözün. Çocuklarımızın ölüsünü ya da dirisini getirin" dediler.

8 KİŞİ KAÇIRDI İDDİASI

Kaçırma olayı, 18 Mayıs 2005 gecesi saat 21.30 sıralarında Yeşilevler Parkı'nda meydana geldi. İddialara göre, Narlıca Mahallesi'nde oturan Suat Bebek, komşuları olan Ramazan Sofi'yle birlikte parkta gitti. Yanlarına arkadaşları olan Emin Saçan da geldi. Arkadaşlar sohbet ederken, parkın yanında duran minibüsten inen şahıslar, 3 gence saldırdı. Sekiz kişi tarafından kaçırıldığı ileri sürülen 3 arkadaş, o günden beri kayıp. Başvurmadık makam bırakmayan aileler, sonuç alamadı.

HİÇ Mİ İZ BULUNAMADI?

Lise öğrencisi Ramazan Sofi'nin annesi Hasibe Sofi, "O zaman derdimizi anlatmaya gittiğimiz görevliler, 'Çocuklarınız, hırsızlık ya da paket işi için Antalya'ya gitmiştir. Geri dönerler. Merak etmeyin, diye olayı önemsemediler. Ama çocuklarımız gelmedi. Aramadık yer bırakmadık. Üç genç kayıp. 9 yıl oldu. Hiç mi ipucuna rastlanmadı? Neden araştırılmıyor? Biz Türkiye vatandaşı değil miyiz? Valimizden, emniyet müdürümüzden konuya el atmasını bekliyoruz" diye feryat etti.

ÇARESİZLİK BİZİ ÖLDÜRÜYOR
Kaçırıldıktan sonra bir daha haber alınamayan gençlerden Suat Bebek'in annesi Hülya Bebek ise, çaresizlik içinde kıvrandıklarını söyleyerek, "Defalarca yetkili makamlara çocuklarımızın ölü ya da diri bulunması için dilekçe verdik. Olay 9'uncu yılına girdi hala bir haber yok. Belirsizlik bizi her gün daha çok öldürüyor. Ölene kadar umudumuzu koruyacağız. Yetkililerden yardım istiyoruz. Onlar da birer anne ve baba. Lütfen bizi anlasınlar. Çaresizlik bizi öldürüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürekteki ateş 9 yıldır yanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN