İzol: Mersin bir turizm kentidir

Mersin Turizm İşletmeleri Derneği (MERTİD) 6'ncı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa seçilen Hamit İzol, "İlk hedefimiz Irak'tan turist çekmek" dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Mersin Turizm İşletmeleri Derneği (MERTİD) 6'ncı Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Hamit İzol seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine Hakan Bayındır, Necmiye Kılıçoğlu, M. Burak Hotsa, Gülşen Varlı, Çağlar Güler, Yalçın Karagülle getirildi. Başkan Hamit İzol, "Mersin bir turizm kentidir. Yapacağımız projelerle turizm pastası büyüyecektir" dedi.

MERSİN BİR TURİZM KENTİ

Başkan Hamit İzol, önceki başkan Murat Demir'in görev yaptığı süre içinde MERTİD'in başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, "Murat Demir'den devraldığımız bayrağı daha yükseklere çıkartmak için çalışacağız" dedi. Hamit İzol, "Yıllarca Mersin'in kimliği tartışıldı. Kimi tarım kentidir dedi, kimi liman kenti. Ama gerçek olan Mersin bir turizm kentidir" diye konuştu.

GERİ ADIM ATTIRILDI

Mersin'in turistik bölge olarak Antalya'dan hiçbir farkının olmadığını vurgulayan İzol, "Tarihi dokularımız, bakir yerlerimiz, temiz denizimiz, iklimimizle Antalya'dan daha iyi noktadayız. Ancak yıllarca Mersin turizm konusunda geri adım attırıldı. Ama artık buna dur diyoruz. Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan ve Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu bizim için çok büyük şans. Bakanımız ve valimizin girişimleri ile Mersin-Antalya karayolu, Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi, Çukurova Havaalanı, 2013 Akdeniz Oyunları Mersin'e kazandırıldı. Bunlar çok büyük ataklar" şeklinde konuştu.

TURİZMDE HEDEF KUZEY IRAK

MERTİD Başkanı İzol, "Özellikle son 2 yılda Suriye'de yaşanan iç savaş biz turizmcileri büyük ölçüde etkiledi. Bu yüzden yeni arayışlara girmek zorundayız. Karşımızda en büyük alternatif olarak Kuzey Irak duruyor. Kuzey Irak'la ilişkilerimizi daha da iyi geliştirerek, Türk turizmine kazandırmak zorundayız. Bunun içinde MERTİD olarak başta Bakanımız Zafer Çağlayan olmak üzere, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve işadamlarımızla Irak'a bir çıkarmak yaparak, Mersin'deki turizmi, sanayiyi, tarımı en iyi şekilde tanıtıp, onların Mersin'e gelmelerini sağlamalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzol: Mersin bir turizm kentidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN