Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SEYMER ordusunun 13 bin yeni kursiyeri

Türkiye'deki yaklaşık 900 ilçenin çoğunun nüfusu 10 binden azken, Adana Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri'nden (SEYMER) 13 bin kişi daha sertifika aldı

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Adana'da 2004'ten bu yana eğitim veren Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri (SEYMER), 13 bin 196 öğrenciyi daha mezun ederek, Türkiye'deki yüzlerce ilçenin nüfusunu geride bıraktı. SEYMER'in toplam mezun sayısı da 89 bin 428'e ulaşarak onlarca il merkezini geçti. SEYMER'lerin yeni mezunları sertifikalarını 'Portakal Çiçeği' başlıklı genel serginin de düzenlendiği bir törenle aldı. Mezuniyet töreninde SEYMER kursiyerlerinin sergilediği çalışmalar Vali Hüseyin, başta Avni Coş olmak üzere katılımcıların hayranlığını topladı.

YAŞAM BOYU EĞİTİM

Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, yaşam boyu eğitimin önemine dikkat çekerek, SEYMER'lerde bunun başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ise konuşmasında, SEYMER'ler hakkında detaylı bilgi verdi. 11 SEYMER'de, 117 derslikte, 250 öğretmen tarafından 50 ayrı branşta ücretsiz olarak eğitim verildiğinin altını çizen Öztürk, "Bugün sertifika alacaklarla birlikte 89 bin 428 kişiyi mezun ettik" dedi.

MEZUNİYET PASTASI

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarını teslim eden protokol mensupları, birlikte kurdele keserek 'Portakal Çiceği' başlıklı sergiyi açtı. Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyeleri ile eşleri, Kültür Merkezi'nin 3. katında gerçekleşen sergide yer alan çalışmaları tek tek inceleyip öğreticiler ve kursiyerlerden nasıl yapıldıkları hakkında bilgi aldı. Etkinliğe katılanlar, el emeği ürünlerin güzelliği karşısında hayranlığını gizleyemedi. Tören sonunda SEYMER kursiyerlerinin yaptığı pasta kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SEYMER ordusunun 13 bin yeni kursiyeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN