Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜROFED büyüyor

TÜROFED Genel Başkanı Osman Ayık, ülkelerin geleceği açısından turizmin önemine değindi

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Başkanı Osman Ayık, sektörün sorunlarını çözmek ve sektörel güç birliğini oluşturmak amacıyla Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerinde de federasyona bağlı dernekler oluşturmaya çalışacaklarını söyledi. Ayık, Gaziantep Grand Otel'de düzenlenen toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

TURİZM GELİRLERİ ARTIYOR

TÜROFED yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Ayık, Türkiye'nin tüm bölgelerini ziyaret ederek sektörleriyle ilgili sivil inisiyatifi güçlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Sektörün genel durumu hakkında da bilgiler veren Ayık, turizmin ülkenin geleceği açısından önemli sektörlerin başında geldiğine dikkat çekerek, "Son 10 yılda ülkemizin turizm gelirlerinde ciddi artışlar var. Turizmin ekonomiye çok büyük katkısı var. 30 milyar dolar civarında bir gelir söz konusu. Bu gelirin tüm kaynakları da ülkemize ait" dedi.

GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞİ

TÜROFED Koordinatörü Necip Boz ise, federasyonun çalışmaları hakkında bilgiler verdiği sunumda, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon ve Samsun merkezli 5 yeni dernek kurulması ve bölgedeki işletmelerin bu dernekler çatısı altında birleşmesini hedeflediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜROFED büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN