Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birbirimize sıkıca sarılarak uyuduk

Oğlunun Sevgi Evleri'ne yerleştirilmesiyle dünyasının karardığını söyleyen anne Fiğen Bilgeç, "Çağrı eve döndü, mutluyum. Artık ayrılmayacağız" dedi

Adana'da bisiklet alma yüzünden tartıştığı 11 yaşındaki oğlu Çağrı'ya şiddet uyguladığı iddia edilen Figen Bilgeç, SABAH Güney'e konuştu. İki çocuk annesi Bilgeç, "Benden bisiklet istedi. Aldım ama beğenmedi. Evden kaçmakla tehdit etti. Bende bacaklarına iki tokat attım. Polisi aramış. Poliste oğlumu Sevgi Evleri'ne yerleştirdi. Yavrumun olmadığı bir dünyada yaşayamazdım. Neyseki oğlum evine döndü. Birbirimize sarılıp yattık. Bir daha hiç ayrılmayacağız" dedi.

'EVDEN KAÇARIM'
Eşi İbrahim Ö.'den ayrıldıktan sonra 2 çocuğu ile birlikte yaşamaya başlayan Figen Bilgeç'in Kurttepe İMKB İlköğretim Okulu 6'ıncı sınıfına giden oğlu Çağrı Ö., annesinden kendisine bisiklet almasını yoksa evden kaçacağını söyledi. Maddi durumu iyi olmayan anne oğluna ikinci el bisiklet aldı. Ancak Çağrı, bunu beğenmedi ve değiştirmesini istedi. Anne de sinirlendi ve oğluna iki tokat attı. Annesinin bu davranışı üzerine Çağrı, polisi arayarak şiddet gördüğünü söyledi. Ardından da 112 Acil'i aradı. Eve gelen ambulansla Çağrı, hastaneye götürülürken, anne Figen Bilgeç gözaltına alındı. Küçük çocuk tedavisinden sonra Sevgi Evleri'ne yerleştirildi. Anne Figen Bilgeç ise, "Bu nasıl bir oyun. Hiçbir anne evladına kıyar mı, yavrumu verin bana" diye feryat etti.

İKİNCİ EL BİSİKLET
Yaşadığı şoku üzerinden atamayan annenin girişimleri sonucu Çağrı, evine döndü. Biricik yavrusuna sarılıp öpen anne Figen Bilgeç duygularını SABAH Güney ile paylaştı. Eşinden ayrıldıktan sonra çocuklarına hem analık, hem babalık yaptığını belirten Bilgeç, şunları söyledi: Olay günü dişini çektirmiştik. Bisiklet istedi. Param yoktu ama ikinci el bisiklet alabildim. Ama beğenmedi. "Zar zor geçiniyoruz. Hayatımı onlara adadım. Oğlum Sevgi Evleri'nde kalınca dünya bana zindan oldu. Ben çocuklarım olmadan yaşayamam. Allah hiçbir anneyi evladından ayırmasın. Oğlum pişman olup geri döndü. Dünyalar benim oldu. O gece birbirimize sarılıp uyuduk. Bir daha hiç ayrılmayacağız"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birbirimize sıkıca sarılarak uyuduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN