Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sevgiye Uzanan Eller'den tiyatro

Adana Valiliği'nin "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında tiyatro eğitimi alan öğrenciler, hazırladıkları oyunları ADT sahnesinde oynadı

Giriş Tarihi: 27.5.2013
Adana Valiliği'nin "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında, tiyatro dalında eğitim alan, farklı ilköğretim okullarından öğrencilerin hazırladığı tiyatro oyunları, üç gün boyunca Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Cafer Recai Gizer İlköğretim Okulu öğrencilerinin, eğitmenleri Ozan Sargın yönetiminde sergiledikleri "Töre" adlı oyunu, projenin desteklenmesi ve yaygınlaşmasına büyük önem veren, Vali Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş da izledi.

YOĞUN GÖÇ ALAN SEMTLER

Vali Yardımcısı Halis Arslan, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü yetkilileri, projeye destek veren gönüllüler, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin izlediği tiyatro gösterileri büyük beğeni topladı. Tiyatro gösterileri etkinlikleri hakkında bilgi veren Aylin Coş, proje ile kentin özellikle yoğun göç alan gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağında bulunan çocuk ve gençleri sanatsal faaliyetlere yöneltme, estetik ve düşünsel yönden daha sağlıklı bir hale gelmelerini sağlama, aralarında kaynaşma ve bütünleşmeyi artırmanın hedeflendiğini söyledi.

"TOPLUMDA DUYARLILIĞI ARTIRMALIYIZ"
Aylin Coş, "Bu tür etkinlikler, 'Sevgiye Uzanan Eller' projesinin amacına ulaşmasına öncülük ederken, projeye verilen desteğin her geçen gün artması bizleri hayli sevindiriyor. Bu konudaki duyarlılığın toplumun tüm kesimlerinde artarak sürmesini diliyoruz" dedi. Aylin Coş, daha sonra öğrencilere katılım belgesi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sevgiye Uzanan Eller'den tiyatro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN