Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yün Bebek'in başarısı Amerika'ya kadar gitti

Giriş Tarihi: 27.5.2013
Mersin'in Arslanköy yaylasında yaşayan kadınların tiyatro sahneleyerek başlayan sanat merakı, uzun metrajlı filme kadar uzandı. Oyuncularının tamamı köylülerden oluşan ve kadının kadına karşı şiddetini konu edinen 'Yün Bebek' filmi, Türkiye ve Avrupa'daki başarısının ardından Amerika Birleşik Devletleri'nde de övgüyle karşılandı.

3 FİLMDEN BİRİ

8 ülkeden 25 filmin gösterildiği 2. New York Avrasya Film Festivali'nde, Yün Bebek, Türkiye'den gösterilen 3 film arasında yer aldı. Filmlerle ilgili titiz bir çalışma yürütüldüğünü açıklayan Festival komitesi, Türkiye'den ödüllü filmler Zerre ve Elveda Katya ile oyuncularının tamamı köylü kadınlardan oluşan Yün Bebek filminin ABD'li izleyiciyle buluştuğunu duyurdu.

İLK GÖSTERİM ŞARTI
Festivalin Türkiye ve Türkî ülkelerin tanıtımı açısından önemli olduğunu kaydeden Festivalin kurucusu ve yönetmeni Hakkı Subentekin, "Filmlerin seçiminde titiz bir çalışma yürütüldü. Filmlerin ödüllü olmasına ve Amerika'da gösterilmemiş olmasına özen gösterildi" dedi. Bu yıl St. Francis College'in sponsorluğunda gerçekleşen festivale Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Bulgaristan, Rusya ve Polonya'dan 25 film katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yün Bebek'in başarısı Amerika'ya kadar gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN