Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuhuş çetesine ceza yağmuru

Giriş Tarihi: 31.5.2013

Küçük yaştaki çocuk ve kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen çeteye rekor ceza verildi

Adana ve Mersin'de küçük yaştaki kızlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 15'i tutuklu 10'u kadın toplam 44 kişinin, "Örgüt kurma, alıkoyma, yağma, tehdit, cinsel saldırı, çocukları fuhuşa teşvik etmek" gibi 11 ayrı suçtan yargılaması sona erdi. Çetenin lideri olduğu ileri sürülen tutuklu Ziver A. 170 yıl, diğer sanıklar ise 2 ile 166 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. Örgüt lideri sevgilisinin aleyhine ifade veren yaşı küçük kızı, alıkoyduğu ileri sürülen öğretmen Esra O. ise 12 yıl hapis cezası aldı.

ÇETE LİDERİ DEĞİLİM
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında çetenin lideri olmakla suçlanan Ziver A. ilk ifadesini tekrarlayarak, "Bütün bunlar bir oyun. Çete ve örgüt iddiasını kabul etmiyorum" dedi. Tutuklu Esra O. "Ağabeyim Hasan O.'nun evine gittiğimde Kasım, Özgür, Süleyman ve müşteki M.Ö. vardı. Kızı ilk defa orda gördüm. M.Ö.'nün alıkonması, uyuşturucu kullandırılması ve cinsel saldırı gibi olaylarla ilgim yok" şeklinde konuştu.

170 YIL HAPİS

Yaklaşık 4 yıl süren yargılama sonunda Ziver A.'ya 170, Enver A. 160, Fatih Ç. 166, Enver S. 100, Esra O. 12 yıl hapis cezalarına çarptırıldı. Diğer sanıklar da 2 ile 70 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. "Hürriyetten yoksun bırakma ve örgüt üyeliğinden" cezalandırılan Esra O. ile 2 tutuklu sanık tahliye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuhuş çetesine ceza yağmuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN