Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TPAO'dan Adıyaman'a 32 derslikli ilkokul

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü' nün Adıyaman'a yaptıracağı 32 derslikli ilkokul için hazırlanan protokol imzalandı

Giriş Tarihi: 1.6.2013
TPAO Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman'a yapılacak olan 32 derslikli ilkokulun protokolü Vali Mahmut Demirtaş ve TPAO yetkilileri tarafından Valilik makamında imzalandı. İmza töreninde konuşan Vali Demirtaş, Türkiye'nin geleceğinin güvence altına alınması için eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerek, "Ülkemizin en köklü kurumu olan ve bugüne kadar Türkiye ekonomisine büyük katkıları olan TPAO'nun yaptıracağı okul, önemli bir eğitim yatırımıdır" dedi.

BÜTÇE 6 MİLYON TL

Vali Mahmut Demirtaş, "Protokol çerçevesinde TPAO tarafından okul yapımında kullanılmak üzere, önümüzdeki günlerde Adıyaman İl Özel İdaresinin hesabına 6 Milyon TL yatırılacak. Yapılacak olan okulun iç ve dış donanımı yine TPAO tarafından karşılanacak ve okula 'Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı' ismi verilecektir. İlimizde tamamlanan ve devam eden eğitim yatırımları ile birlikte önümüzdeki süreçte Adıyaman'da eğitim seviyesini üst noktalara taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu. "Çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim verilmesi için öncellikle okullarımızın fiziki şartlarını hep birlikte iyileştirmemiz gerekmektedir" diyen Vali Demirtaş, "Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza bugün sunacağımız imkanlarla ileride ülkemizin özellikle eğitim açısından çok iyi bir noktaya geleceği şüphesizdir. TPAO Genel Müdürlüğüne ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Yapılacak olan okulun ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TPAO'dan Adıyaman'a 32 derslikli ilkokul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN