'Bugün git yarın gel' dönemi bitti

Mardin Valisi Ahmet Cengiz, kamuda vatandaşların işlerini çok kolaylaştıracak bir çalışma yönteminin izleneceğini ifade etti

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Sinop'ta görevliyken Mardin Valiliği'ne atanan ve 27 Mayıs'ta görevine başlayan Ahmet Cengiz, çalışma anlayışını açıkladı. Harcandıkça artan tek şeyin, sevgi olduğunu, vatandaşlarla ilişkilerinde sevgiden, hoşgörüden ve güler yüzden ödün verilmeyeceklerini altını çizen Vali Ahmet Cengiz, kamu kurum ve kuruluşlarında vatandaşın iş ve işlemlerinin kolaylaştırılacağını belirte- rek, "'Bugün git, yarın gel' mantığı olmayacak" dedi. Görev ilkelerini maddeler halinde sıralayan Vali Cengiz, "Devletin halk için var olduğu ve Makamların en yücesinin insanlık makamı olduğu ilkelerinden hareketle kamu hizmetlerinin insan odaklı olmasına dikkat edilecektir. Hizmetler memnuniyet odaklı olacaktır. Vatandaşa verilen hizmetlerin anketi yapılacaktır. Devletin Halkın hizmetkârı olma algısı ve olgusu yerleştirilecek, bu konuda Atatürk'ün, 'Millete efendilik yoktur, hizmet etme vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur' vecizesi çalışmalarımıza ışık tutacaktır" diye konuştu.

YATIRIMCILARA MÜJDE

Mardin Valisi Ahmet Cengiz, yatırımcıların taleplerinin mümkün olan en kısa sürede yerine getirileceğini de belirtti. Kamu yatırımlarının hızlandırılması için il merkezinde kendi başkanlığında, ilçelerde kaymakamların başkanlığında yatırım izleme toplantıları yapılacağını kaydeden Cengiz, "Sivil toplum kuruluşlarının oluşumu özendirilecek, ihtiyaç duyulan alanlarda işbirliğine gidilecektir. Yerel ve ulusal basının, halkın doğru bilgilendirilmesine ve kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik katkılarından yararlanılacaktır" diye konuştu.

SPOR ve KÜLTÜR

Sosyal aktivitelere ağırlık verilecek, sanat, kültür ve spor faaliyetleri özendirilecek, yurtiçinde ve yurtdışında dereceye girmiş başarılar, valiliğimce ödüllendirilecektir. Geleceğin Mardin'i için sık sık akademik ve bilimsel danışma toplantıları yapılacak, halkımızın görüşlerine başvurulacaktır. Mardin'in eşsiz tarihi dokusunun korunmasına ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmalara ağırlık verilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bugün git yarın gel' dönemi bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN