Lekesiz: Acılarımız paylaştıkça azalacaktır

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve konfederasyona bağlı derneklerin başkanları ile temsilcileri Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'e başsağlığı ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 11 Mayıs'ta Reyhanlı ilçesine düzenlenen ve 52 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bombalı saldırı dolayısı ile gerçekleşen ziyarette konuşan Vali M.Celalettin Lekesiz, başta devletin imkanları olmak üzere, tüm sivil toplum örgütlerinin, iş dünyasının, kurum ve kuruluşların da desteği ile en kısa zamanda yaraların sarıldığını söyledi.

6 MİLYON 726 BİN LİRA

Hayatını kaybeden 46 vatandaşın ölümlerinin nüfus kayıtlarına işlendiğini ifade eden Lekesiz; "10 kişiye ölüm aylığı bağlandı. 6 kişininki bağlanmak üzere, geriye kalanlarınki 5233 sayılı kanun kapsamında yasal mirasçılarına aylık bağlanacak. Cenaze yardımı ödeneğinden şu ana kadar 21 kişiye ödeme yapıldı. Patlamada ağır hasar gören 5 bina vardı 5'i de yıkıldı. İlçe genelinde yapılan hasar tespit çalışmalarında bin 983 kişiye toplam 6 milyon 726 bin lira ödeme yapıldı." dedi.

İŞ DÜNYASI KINIYOR
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça'da Reyhanlı'ya yapılan menfur saldırıyı iş dünyası olarak kınadıklarını belirterek; "Tam ülkemizin kendi iç dinamikleri ile kendi sorunlarının çözümüne ulaşabileceği bir dönemde gerçekleşen bu menfur saldırı bizleri ziyadesi ile üzdü. Ancak devletimiz en kısa zamanda, halkımızın da sağduyusu ile daha fazla büyümeden yaraları sarmaya başladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lekesiz: Acılarımız paylaştıkça azalacaktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN