Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Uyurlar Afşin'de yeniden uyandı

Giriş Tarihi: 4.6.2013

Yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşe katılan herkese Eshab-ı Kehf külliyesinde Kefeştatayyuş (Çoban) pilavı, Mislina şerbeti ikram edildi

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde Belediye ve Kent Konseyi tarafından düzenlenen "5. Yemliha Yürüyüşü" etkinliklerine katılım yüksek oldu. Eski hükümet konağı önünden başlayan yürüyüşe AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkanları ile çok sayıda vatandaş iştirak etti.

HAKİKATE TESLİM OLMAK
'Yedi Uyurların' görsel olarak canlandırıldığı yürüyüşte Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, katılan herkese teşekkür etti. Milletvekili Nevzat Pakdil ise, "300 yıl sonra tekrar ayağa kalkan bu insanları yad etmek için buradayız. Bu yaşanan olay aynı zaman da yeniden dirilişin örneği, bir mucizedir. Burada bizim ibret almamız, ders almamız gereken olay hakka ve hakikate teslim olmaktır. Dünya hayatının faniliğidir. Dolayısıyla Allah'ın yarattığı bu dünyada biz insanlar olarak kardeşçe, kardeşlik hukuki içerisinde insanca yaşamak zorundayız" dedi.

AİLELERE ALTIN VERİLDİ

Milletvekili Pakdil, "Bunun bir inanç kardeşliğine, birliliğimize, bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz beraberliğe fırsat teşkil etmesini ümit ediyorum. Eshabı Kehf'in maneviyatı ile hepimizin yoğrulmasını ve öyle bir maneviyata sahip olmayı da Allah'tan diliyorum" diye konuştu. 6 kilometrelik yürüyüşe katılan herkese Eshab-ı Kehf külliyesinde Kefeştatayyuş (Çoban) pilavı, Mislina şerbeti ikram edildi. Ayrıca çocuklarına Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş ve Kefeştatayyuş ismini veren ailelere altın verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Uyurlar Afşin'de yeniden uyandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN