Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olimpik coşku

Giriş Tarihi: 4.6.2013

Olimpik kültür ve bilincin yaygınlaşması amacıyla Mersin'de Olimpik Gün Koşusu düzenlendi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu öncülük etti, koşuya ilgi büyük oldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği Türkiye'de olimpik kültür ve bilincinin yaygınlaşmasını amaçlayan Olimpik Gün Koşusu'nun Mersin ayağı Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Barış Meydanı'nda Vali Hasan Basri Güzeloğlu, il protokolü ve genç-yaşlı çok sayıda Mersinlinin katılımıyla yapıldı.

TİŞÖRTLER DAĞITILDI

Türkiye genelinde Mersin dahil olmak üzere 3 ilde gerçekleştirilen etkinlik öncesinde sporculara üzerinde 'Olimpic Day' ifadesinin yer aldığı tişörtler dağıtıldı. Sporcular ve katılımcılar daha sonra, 'Spor barış ve kardeşliktir', 'Sporda şiddete kırmızı kart', 'İstanbul 2020' yazan dövizlerle Mersin İdmanyurdu Meydanı'na kadar yürüdü.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SINAV
Olimpik Gün Koşusu, 2013 Akdeniz Oyunları ve Mersin'in spor altyapısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu, yürüyüşle olimpik kültüre dair tüm değerlerin yaşatılmaya çalışıldığını söyledi. Güzeloğlu, "Bu yürüyüşle sporun birleştirici, kaynaştırıcı ve kardeşliği pekiştirici özelliğini tüm dünyaya bir kez daha haykırdık. Mersin bir barış ve huzur kenti. Akdeniz oyunları ile şehrimiz üç kıtadan gelen herkesi kucaklayacak. 2020 Olimpiyatları öncesi coşkuyu artıracak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpik coşku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN