Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanko Okulları Türkiye birincisi

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Gaziantep Özel Sanko Koleji öğrencileri hazırladıkları projelerle, TÜBİTAK tarafından ilk kez düzenlenen "Girişimcilik ve Yenilikçilik Proje Yarışması"nda, Türkiye birinciliği ve ikinciliği derecesi aldılar. Dereceye giren öğrenciler, plaket ve para ödülü ile ödüllendirildi. "Toplu Taşıt Taşıma" projeleriyle Kamer Saraçlar ve Nihat Güneysu'nun tasarladığı, ulaşımı daha güvenli ve rahat gerçekleştirebilecek ve yakıt tasarrufu sağlayacak on sekiz aracın sığabileceği toplu taşıma aracı Türkiye birincisi oldu. Yiğit ve Abdulkadir Koçer'in doğaya dost ve uyumlu "Rüzgar Enerji Santrali" geliştirmeyi ve bu santrallerin uygulanabilirliğini kanıtlayarak yenilenebilir enerjinin her alanda kullanılabileceğini gösterdikleri "Kavak Yelleri" projesi ise Türkiye ikinciliği elde etti.

İNOVASYONA İMKANI VAR
Türkiye'de ilk defa yapılan bu zorlu yarışta büyük başarı gösteren Özel Sanko Koleji öğrencileri, projelerini çok sayıda basın yayın kuruluşuna düzenlenen toplantı ile tanıttı. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, yaptığı açıklamada, TÜBİTAK tarafından düzenlenen "Girişimcilik ve Yenilikçilik Proje Yarışması"nda öğrencilerinin büyük başarı elde ettiğini vurguladı. Okullarında genetik, mekatronik, robotik, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, bilim merkezi, teknoloji ve proje atölyeleri bulunduğuna dikkati çeken Köylüoğlu, "Bilgiyi deneyimleyerek öğrenen öğrencilerimiz, enerji tasarrufu ve yenilenebilir enerji konularında inovatif çalışmalar yapabilmektedirler" dedi.

BİLGİ DOĞRU KAVRANMALI

Köylüoğlu, günümüzde ve gelecekte ihtiyaç duyulabilecek birçok konuya pratik çözümler üretebilecek donanımla yetişen öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenlerini kutladı. Teknolojide başarılı olabilmek için bilginin doğru kavranması ve bunun uygulamaya dönüştürülmesinin önemli olduğuna işaret eden Murat Köylüoğlu, "Öğrencilerimizin kazandığı bu TÜBİTAK dereceleri, okulumuzun Gazi şehrimize hediyesidir" diyerek duygularını paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Okulları Türkiye birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN