Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Matematik dehaları ödüllerine kavuştu

Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nün düzenlediği 10'uncu Matematik Olimpiyatları ödülleri dağıtıldı

Giriş Tarihi: 5.6.2013
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve ilk kez bölgesel düzeyde gerçekleştirilerek Hatay ve Adana'dan da katılımın sağlandığı Matematik Olimpiyatları'na, orta öğretim ve lise düzeyinde 191 öğrenci katıldı. MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine, Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gizir, Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Baki Şimşek, Matematik Bölümü öğretim elemanları, çok sayıda öğrenci ve veli katılım gösterdi.

YAŞAM BİÇİMİ OLMALI

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, matematiğin özgün ve bağımsız düşüncenin bir ürünü olduğunu söyledi. Matematiğin yaşama yansıma biçimlerinden söz eden Gül, "Günümüzün en büyük problemi, matematiğin yaşamın bir parçası olarak görülmemesidir. Matematik, öğrencilere soyut olarak öğretiliyor ve yaşamın bir parçası olarak sunulmuyor" şeklinde konuştu. Programın sonunda dereceye giren öğrencilere, altın, para ve plaketleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Matematik dehaları ödüllerine kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN