Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınların sosyal statüsü gelişmeli

Giriş Tarihi: 6.6.2013
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve komisyon üyeleri, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti. heyette Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız, Tokat Milletvekili Dilek Yüksel ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey yer aldı.

EŞİTLİK OLMALI

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında yürütülen 'Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine İlişkin Elverişli Ortamın Teşvik Edilmesi Ortak Programı' kapsamında 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Geri Sayım Başladı Kampanyası Adana ve Mersin Deneyim Paylaşımı Platformu' konulu toplantı için Adana'da bulunan komisyon üyeleri, kadının sosyal statüsünün geliştirilmesi ve toplumsal yaşamda kadınerkek fırsat eşitliğinin sağlanmasının önemini vurguladı.

SOHBET ETTİLER

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu tarafından, fırsat eşitliğinin son yıllarda ivme kazandığı ve platformun bu konudaki çalışmalarının kararlılıkla süreceği ifade edildi. Vali Coş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, komisyon üyeleri ile makamında bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınların sosyal statüsü gelişmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN