Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızkalesi Mersin'de turizmin lokomotifi

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, "Mersin'in turizmdeki amiral gemisi Kızkalesi'dir" diye konuştu

Giriş Tarihi: 6.6.2013
MERSİN'İN Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi beldesinde mayıs ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yabancı turist sayısında yüzde 20 artış gözlendi. Kızkalesi Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, "Mersin'in turizmdeki amiral gemisi olan Kızkalesi su almasın" dedi.

BEKLENTİLER ARTTI
Öztop yaptığı açıklamada, "Bölgemizde turizm sezonu okulların kapanması ile başlar. Mayıs ayında genelde yerli turist bulunurken bu yıl mayıs ayının başından bu yana Kızkalesi'nde yabancı turistin hızla arttığını görmekteyiz. Akdeniz Oyunları'nda plaj voleybolu karşılaşmalarının Kızkalesi'nde yapılacak olması yabancıların ilgisini turizm beldesine daha erken çekmeye başladı. Haliyle biz turizmcileri de büyük beklenti içine soktu" dedi.

"İYİ AĞIRLAMALIYIZ"
Mehmet Şirin Öztop şöyle konuştu: "Yabancıların şimdiden Kızkalesi yoğun ilgi duyması önemli bir gelişme. Önemli olan bölgeye gelen yabancı konuklara Türk örf ve adetlerine göre misafir edip, bölgemizdeki tarihi ve kültürel mekanlarımızı onların anlayacağı dilden anlatmak ve doğru bilgilendirerek, buradan ayrıldıklarında iyi intibalar bırakmalarını sağlamaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızkalesi Mersin'de turizmin lokomotifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN