Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEGİAD 10'uncu yılını törenle kutladı

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MEGİAD), kuruluşunun 10'uncu yıldönümünü kutladı. Geceye, Vali Hasan Basri Güzeloğlu eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte katıldı

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MEGİAD), kuruluşunun 10'uncu kuruluş yıldönümünü Sultaşa Otel'de düzenlediği gece ile kutladı. Geceye, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte katıldı. MEGİAD'ın kısa sürede önemli başarılar elde ettiğini belirten Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "MEGİAD, Mersin'in gelişmesi ve güçlenmesi adına büyük çaba sarf ediyor. Gelişme ve kalkınma, sadece bir merkezli ve kamu ağırlıklı değil, sivil kesimlerin sahiplenmesiyle gerçekleşecek bütünlüğün adıdır. Mersin özelinde ilimizi geleceğe taşırken, 2023 hedefine en büyük katkı koyan illerin başında da Mersin gelmektedir. Bu noktada sivil ve özel kesimin katkılarına ihtiyacımız var" dedi.

YENİ ÜYELERE PLAKET

MEGİAD Başkanı Alper Gürsoy ise Mersin'e göç yolu ile gelmiş vatandaşların sosyal hayata entegrasyonu, istihdamı ve eğitimi için başlatılan projelere destek verdiklerini söyledi. Gürsoy, "Şu an onaylanmasını beklediğimiz 'Eğitimli İş Gücüyle Güçlü Yarınlar' projesiyle üniversiteden yeni mezun olan gençlerimizin mesleksizlik problemini çözme amacındayız. Öte yandan, yeni dönemde en büyük hedefimiz Mersin'e '2022 Avrupa Kültür Başkenti' ünvanını kazandırmak" dedi. Gecede, MEGİAD'ın yeni üyelerine plaketlerini Vali Güzeloğlu ve MEGİAD Başkanı Gürsoy verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEGİAD 10'uncu yılını törenle kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN