Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana PMYO'dan Emniyet'e taze kan

Adana Polis Meslek Yüksekokulu, 11. dönem mezunlarını verdi. Mezun olan 218 polis törende, "Biz bu vatan için doğduk vatan için varız" diye yemin etti

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu 2012 - 2013 eğitim öğretim yılı 11. dönem mezunları, gerçekleştirilen yemin ve diploma töreniyle polisliğe ilk adımı attı. Törene katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Büyük Atatürk polisi tanımlarken, 'Herkesin vicdanı, kendi polisidir. Ancak polis vicdanı olmayanların karşısındadır' buyurarak polisin görevini ve görev sınırlarını çok açık ve seçik bir şekilde ifade etmiştir" dedi.

YEMİN ETTİLER

Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen törene Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Nuri Ateş, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, mezun olacak 218 polis memuru ve aileleri katıldı. Mezun olan polisler, "Biz bu vatan için doğduk vatan için varız. Bütün cihan duysun uğrunda ölmeye hazırız" diye yemin etti.

GÜÇ KATACAK

Adana Valisi Coş, "Emniyet teşkilatımızın saflarına katılan bu genç kardeşlerimiz, bilgileri ve becerileriyle inşallah polis teşkilatımıza güç katacaklar. Vatandaşımız can ve mal emniyetinin sağlanması hususunda büyük fayda sağlayacaklarına eminim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana PMYO'dan Emniyet'e taze kan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN