First Lady sayesinde çocuklar aile buluyor

Giriş Tarihi: 9.6.2013

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş'un himayesinde yürütülen çalışmalarla, yuvada kalan 40 çocuk 34 koruyucu aileye teslim edildi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş'un himyesinde yürütülen koruyucu aile çalışmalarında hızla sonuç alınıyor. Çalışmayla Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde çocuk yuvasında kalan 40 çocuk 34 aileye verildi. Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fazlı Doğanç, Türkiye'de ilk kez 1949 yılında uygulamaya konulan koruyucu aile uygulamasının son 10 yılda yapılan değişikliklerle hem çocuklara hem de ailelere daha uygulanabilir bir proje haline getirildiğini kaydetti.

ÖZENLİ DAVRANMAK
Müdür Fazlı Doğanç, koruyucu aile uygulamasında muhtaç çocukların korunmalarını gerektiren süre içerisinde aile ortamında yetiştirilmesinin amaçlandığını belirterek, "Koruyucu aile hizmetinde amaç çocuk için karmaşık ve sorunlu olan bir dönemde özenli davranılarak, çocuğun bu dönemi örselenmeden geçirmesini ve normal hayatını devam ettirmesini sağlamaktır" dedi. Bakanlığın engelli çocukların da koruyucu aileler tarafından alınması için yönetmelikte değişiklik yaparak, bunu cazip hale getirdiğinin altını çizen Doğanç, şunları kaydetti: "Valimiz Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, çocukların aile ortamında büyümesini çok önemsiyor. Bu nedenle koruyucu aile uygulamasına bir kampanyaya çevirip ailelerle bire bir konuşarak koruyucu aile buluyor. Böylece son günlerde koruyucu aile de bir artış oldu. Son rakamlara göre 40 çocuğu 34 aile koruyucu oldu. Bu durumda bizi çok sevindiriyor. Çünkü biz çocuklara yurtlarda ne kadar iyi baksak da sevgi eksik oluyor. Bir ailenin yanında aile ortamında büyümeleri daha iyi oluyor"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
First Lady sayesinde çocuklar aile buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN