Hakkari üniversitesi için gayret bekliyor

Giriş Tarihi: 11.6.2013

Hakkari'ye gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, çözüm sürecini hayırlı gördüklerini söyledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, çeşitli inceleme ve ziyaretler için Hakkari'ye geldi. Vali Orhan Alimoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan ile birlikte Keklikpınar Mahallesi'ndeki üniversitenin kampus alanını ziyaret ederek burada incelemelerde bulunan Başkan Prof. Dr. Çetinsaya, çözüm süreci ve üniversite binalarının hızla inşa edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çetinkaya, çözüm süreci için de "Hayırlı bir süreç olarak görüyoruz" dedi.

MADALYONUN İKİ YÜZÜ

Prof. Dr. Çetinsaya, Hakkari Üniversitesi'yle ilgili olarak ta şöyle konuştu: "Kampus alanının altyapısıyla ilgili vali ve rektörün gayretlerini bekliyoruz. Biz sınıfların içini öğrenci, öğretim görevlileri ve ders programlarıyla dolduracağız. Ayrıca bakın madalyonun iki cephesi var. Bir cephesinde fiziki binalar 300 günde veya 500 günde bitecek ama önemli olan içini doldurabilmektir. Bizim bütün gayretimiz bunun kalıcı olması yönündedir. Yoksa binalar bir süre sonra öğrenci tercih etmeye başlayacak. Boş da kalabilir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari üniversitesi için gayret bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN