Kalite standartlı fuhuş sona erdi

Adana'da Gürcistan uyruklu 6 kadını fuhuş batağına sürüklediği ve suç örgütü lideri olduğu ileri sürülen Oya A., 38 yıl hapse mahkum oldu

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Gürcistan'dan iş bulma vaadiyle Adana'ya gelen kadınları uyuşturucuya alıştırıp, yüksek fiyatla fuhuş yaptırdığı öne sürülen Gürcü uyruklu tutuklu Oya A.(42) "Fuhuşa teşvik veya aracılık etmek, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yağma, uyuşturucu madde ticareti yapma" suçlarından 38 yıl hapse mahkum oldu. 5'i tutuklu 2'si kadın 9 kişi ise "Fuhuşa aracılık etme, suç örgütüne üye olma" suçlarından 10 aydan 25yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

SUÇLAMAyI KABUL ETMEDİLER

Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ilk ifadesini tekrarlayan ve suçlamaları kabul etmediğini belirten Oya A. "Adı geçen mağdur yabancı uyruklu kadınlar arkadaşım olur. Onların Türkiye'ye gelişlerine aracılık yapmadım. Türkiye'de benimle aynı işi yapan kişilerdir. Fuhuş için aracılık da yapmadım." dedi. Gürcü kadın, telefon konuşmalarının tercüme edilirken anlam bozukluğu oluştuğunu ve yanlış anlaşıldığını ileri sürdü.

CEZA YAĞDI

5'i tutuklu 9 şüpheli de suçlamaları kabul etmedi. Oya A. "Suç örgütü kurmak yönetmek, yağma, uyuşturucu ve fuhşa aracılık etmek" suçlarından 38 yıl, diğer sanıklar ise "Örgüt üyeliği, fuhşa aracılık etmek" suçlarından 10 ay ile 25 yıla arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

İHBAR YAPILDI
Adana polisi, 2011 yılında ihbar üzerine teknik ve fiziki takip başlattı. Soruşturmada Gürcistan'dan gelip, bir Türk'le evlenen Oya A.'nın fuhuş amaçlı örgüt kurduğu, yurt dışından turist vizesiyle getirdiği kadınlara kalacak yer temin ederek, her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı, kadınları bizzat kendisinin görüştüğü zengin müşterilere pazarladığı tespit edildi. Gürcistan uyruklu kadın liderin, müşterilere lüks otellerde oda kiralama ve diğer illerde fuhuş için uçakla ulaşım gibi 'kalite standardı' uyguladığı da görüldü.

FUHUŞ İÇİN ÇOK YILDIZLI OTEL ŞARTI
Ayrıca, fuhuş için çok yıldızlı lüks otellerin dışında yer kabul edilmediği, kadınların saati 250, geceliği 500 liraya, uzak illere ise uçakla ulaşım şartıyla 1000 TL'ye pazarlandığı, gizliliğe önem verildiği belirlendi. Çete üyelerinin telefon dinlemesinde ise, "Gelirken manavdan iyisinden karpuz al. Kızlara meyve- sebze ikram et" diyerek fuhuş batağına çekilen kadınlara uyuşturucu verildiği de ortaya çıktı. Polis, 28 Ekim 2011 tarihinde, operasyon başlattı. Aralarında veteriner, güzel sanatlar fakültesi öğrencisi, araştırma görevlisinin de bulunduğu Gürcistanlı 6 kadın kurtarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalite standartlı fuhuş sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN