Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otellerle öğrenciler sahil temizliği için biraraya geldi

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu beldesinde mavi bayraklı 3 otel, öğrencilerin katılımıyla sahil temizliği yaptı

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Kumkuyu beldesinde, yerli ve yabancı turistler deniz ve kumsal keyfi yaşarken, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde anlamlı bir etkinlik düzenledi. Mavi Bayrak sahibi Olbios Otel, Pine Park Otel ve İnteramot Boğsak Motel, Kumkuyu İlköğretim Okulu öğrencileri ile beraber toplu sahil temizliği yaptı.

EV SAHİBİ OLBİOS

2013 yılı Mavi Bayrak Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen projede ellerinde çöp poşetleri ile sahil temizliği yapan katılımcı otelciler, temizliğin yanı sıra minik öğrencileri çevre konusunda bilgilendirerek çevre bilincinin erken dönemde yerleşmesi için bir adım attılar. Turizm sektöründe yenilikçilerin öncüsü olmayı başaran Olbios Otel'in ev sahipliğinde geçen etkinlik sonunda toplanan atıklar içerisinden geri dönüşümde kullanılabilecek ambalaj atıkları ayrıştırılarak, geri dönüşüm konteynırlarına atıldı. Etkinliği geleneksel hale dönüştürmeyi amaçlayan otelciler, çevre temizliği bilinci için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otellerle öğrenciler sahil temizliği için biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN