Sevgilisiyle bir olup kan akıttı

Adana'da yasak aşk yaşadığı kadının kocasını öldüren Asaf Şaşmaz müebbet, Gülşen Kaymak ise 15 yıl hapis cezası aldı

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Adana'da yasak ilişki yaşadığı kadının kocası Halit Kaymak'ı (49), kablo ile boğarak öldürdüğü öne sürülen Asaf Şaşmaz(46) ile evin anahtarını sevgilisine verdiği ileri sürdüğü Gülşen Kaymak'ın (40) yargılandığı davada sona erdi. Mahkeme, olay yerinde parmak izi ve ölenin tırnak numunesinde DNA'sı bulanan Asaf Şaşmaz'ı müebbet hapis, kendisine yardımcı olduğu ileri sürülen Gülşen Kaymak'ı ise 15 yıl hapse mahkum etti.

İLİŞKİYİ DOĞRULADI
Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında Asaf Şaşmaz, Gülşen Kaymak'la sevgili olduklarını anlatarak, "Ölen Halit Kaymak'ın arabası kurşunlandı. Ramazan T. adlı kişi aramızdaki ilişkiyi öğrenmiş. Hem beni, hem Gülşen'i 'Sizin yaptırdığınızı söylerim' diye tehdit edip, para istiyordu. Polis, bizi olayın azmettiricisi olarak gözaltına aldı. Ancak savcılıktan serbest bırakıldık" dedi.

ANAHTARI BEN VERMEDİM
İlişkisini doğrulayan Gülşen Kaymak'da eski ifadelerini tekrarlayarak "Satın aldığımız evler teslim olmadan önce anahtarlar üzerlerindeydi. Asaf, anahtarlardan birini aldığını söylemiş, ancak daha sonra "şaka yaptım" demişti. İlişkimi bitirdim. Ancak o kabul etmiyordu. Eşimle konuşup ayrılmaya ikna etmemi, yoksa kendisinin konuşacağını söylüyordu. Anahtarı ben vermedim. Öldürmeye yardım etmedim."diyerek kendini savundu. Mahkeme, Şaşmaz'ı müebbet, Gülşen Kaymak'ı ise 15 yıl hapisle cezalandırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgilisiyle bir olup kan akıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN