Söz verdik, yapıyoruz

Giriş Tarihi: 14.6.2013

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin için verdikleri sözleri yerine getirdiklerini söyledi

Ekonomi Bakanı ve Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, seçim bölgesi Mersin'de partisinin diğer milletvekilleri ile birlikte düzenlediği "Söz Verdik, Yapıyoruz" başlığı ile gerçekleştirdikleri ve yapımı devam eden projelere dair basın toplantısı düzenledi. Bakan Çağlayan toplantıda yaptığı konuşmasında, öncelikle verdiği sözleri aktardı, ardından ise bu sözlerin son durumları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Mersin'in, Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 13'üncü ili konumunda olduğunu belirten Bakan Çağlayan, kentin 2023 hedefinin 10 milyar dolar ihracat olduğunu söyledi.

DEV ŞEHİR HASTANESİ

Mersin'de yapımı sürdürülen yaklaşık 80 adet proje olduğunu söyleyen Çağlayan, Türkiye'nin en büyük 6'ncı şehir hastanesini Mersin'de kuracaklarını kaydetti. Mersin-Antlya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu'nu çok önemsediklerini ve bu amaçla kıyı şeridine zarar vermemek için proje değişikliğine gidildiğini ifade eden Bakan çağlayan "Şimdi yol güzergahını toroslar'ın yamacına kaydırdık ve hesapta olmayan birçok tünel ve viyadük karşımıza çıktı. 387 milyon liralık proje bir anda 1 milyar 750 milyon liraya çıktı. İşte çevrecilikse, çevrecilik" dedi.

"YAPAMAZLAR" DEMİŞLERDİ
Turizm yatırımlarının, Mersin Limanı'nın genişletilmesinin, kentsel dönüşümün ve yeni nesil serbest blgelerin çalışmalarının sürdürüldüğünü dile getiren Bakan Zafer Çağlayan Çukurova Bölgesel Havaalanı temelini attıklarını hatırlatarak "Mersin'e geldiğimde 'Yapamazlar, başaramazlar' demişlerdi. 'Yapamayacaklar' diye sevinenler vardı. Onları üzdüğümüz için kusura bakmasınlar. İstemeyenlere verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz verdik, yapıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN