Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devletin sıcak elini hissettiler

Adana ve Şırnak Emniyet Müdürlükleri tarafından başlatılan "Şehr-i Nuh'un Gülleri" projesi kapsamında, Şırnaklı öğrenciler, Vali Hüseyin Avni Coş ile bir araya geldi

Adana ve Şırnak Emniyet Müdürlükleri tarafından başlatılan "Şehr-i Nuh'un Gülleri" projesi kapsamında, Adana'ya gelen 37 Şırnaklı öğrenci ile birlikte kahvaltı yapan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "İnsanlarımızın kökeni ne olursa olsun, bu ülkede yıllarca birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla dopdolu olarak yaşamış, zorluk içerisinde her türlü fedakârlığı en ulvi duygularla birbirlerine karşı göstermişlerdir" dedi.

EVLERİNDE MİSAFİR ETTİ

Derslerinde başarılı olan ve ailelerinin maddi durumu iyi olmayan 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan Şırnaklı öğrenciler, metropol şehirleri tanımaları ve gezmeleri için proje kapsamında Adana'ya geldi. Emniyet Müdürlüğünde görevli polislerin evlerinde misafir edilen öğrenciler, polis çocukları ile aynı odayı paylaşarak, sohbet etti. Öğrenciler kentin tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı buldu.

"BİZDE ADANALIYIZ"
Şırnaklı öğrenciler için düzenlenen kahvaltıya Vali Hüseyin Avni Coş'un yanı sıra Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, emniyet personeli ve Şırnak'tan gelen öğretmenler katıldı. "Burada olmaktan mutluluk duyuyorum" diyen Habibe Ebret (13), "Adana'nın tarihi ve turistik yerlerini arkadaşlarımızla birlikte gezerek, buralar hakkında bilgi sahibi olduk" diye konuştu.

"NE OLURSA OLSUN"
Vali Coş ise, farklı bölgedeki insanların birbirlerini tanıdıkça, birbirlerinden hiç de farklı olmadıklarını gördüklerini vurgulayarak, "İnsanlarımızın kökeni ne olursa olsun, bu ülkede yıllarca birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla dopdolu olarak birlikte yaşamış, zorluk içerisinde her türlü fedakârlığı en ulvi duygular ile bir birlerine karşı göstermişlerdir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devletin sıcak elini hissettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN