68 mezunları 'tatlı' eğlendi

Mardin Lisesi'nden 1968 yılı mezun olanlar, sınıf arkadaşları işadamı Mahmut Tatlıdede'nin konuğu oldu. Sazlı sözlü geceye Avrupa'da yaşayanlarda katıldı

Giriş Tarihi: 16.6.2013
Tarihi ve eşsiz mimarisi ile dünya kamuoyunun ilgisini çeken farklı dil ve inançların bir arada kardeşçe yaşadıkları 7 bin yıllık hoşgörü iklimini içinde barındıran Mardin bu kez farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Adana'da yaşayan Mardinli işadamı Mahmut Tatlıdede, Mardin Lisesi'nden 1968 yılında mezun olan okul arkadaşları ile birlikte Tatlıdede konağında, anma gecesi düzenledi.

SAZLI SÖZLÜ MUHTEŞEM GECE

1968 yılında mezun olan 30 öğrenci ile eşlerini ağırlayan Tatlıdede, okul arkadaşlarına hayatları boyunca unutamayacakları bir gece yaşattı. Çiğ köftelerin yoğrulduğu duyguların doruk noktaya çıktığı geceye Mardinli Ressam İsmet Yedikardeş ile Gazeteci Adnan Avuka'da yer aldı. Tatlıdede konağı, sazlı sözlü gecede Türkçe, Kürtçe, Arapça şarkılarla inledi.

BULUŞMADA HERKES VARDI
Sahnele çıkarak konuklarına müzik ziyafeti çeken ev sahibi Mahmut Tatlıdede bol bol alkış aldı.. Dolarların havada adeta uçuştuğu buluşmada Mardin'e özgü Reyhani oyun havası karşılıklı olarak oynandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
68 mezunları 'tatlı' eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN