Türkiye'nin gözbebeği

Giriş Tarihi: 16.6.2013

Bir yandan kentsel dönüşüm, diğer yandan Adana Şehir Meydanı için gece gündüz demeden çalışan yüzlerce işçi Seyhan'ın güzelliğini ortaya çıkarıyor. Belediye Başkan Azim Öztürk, "Seyhan Türkiye'nin gözbebeğidir" dedi

Adana tarihinin ilk kentsel dönüşüm çalışmasına imza atan Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, kentte kazan- dırdığı ilkler arasında yer alan 6 bin metrekarelik Adana Şehir Meydanı inşaatının son sürat ilerlediğini belirtti. Seyhan'ı yaşanabilir bir kent adına baştan aşağı güzelleştirmeye devam ettiklerini belirten Öztürk, "Azimle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

GÜNDE 945 İŞÇİ ÇALIŞIYOR

2012 yılının Ekim ayında temeli atılan Seyhan Kıyıkent Evleri'nde günde 945 işçi konutları en kısa zamanda hak sahiplerine teslim edebilmek için hiç durmadan çalışıyor. Barış ve İsmetpaşa mahallelerinde 32 hektar alan üzerinde uyguladıkları Seyhan Kıyıkent Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin başarı ile sonuçlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Öztürk, "Bin 400 konutu bitiriyoruz" dedi.

DEVLETTEN PARA ÇIKMADI
Öztürk, "Barbaros Mahallesi'nde de 2 bin konutluk proje hazırlıyoruz. Kentsel dönüşümü belediye ve devletin kasasından tek kuruş çıkmadan yapıyoruz. Proje kendini finanse ediyor. Ayrıca; Hürriyet ve Döşeme mahalleleri dahil kentin merkezini kentsel dönüşüm alanı ilan ettik. Sektörel bazda her türlü öneriye de açığız. 'Vatandaş için ne yapabiliriz' onun derdindeyiz" diye konuştu.

120 GÜNDE TAMAMLANACAK

300 otoparklık Şehir Meydanı'nın 120 günde tamamlanacağını belirten Öztürk, "İnsanlarımızın şehrin merkezinde soluklanabileceği, üzerindeki ışık, ses ve su oyunları aktivitelerini izleyebileceği ve hatta hatıra fotoğraf çektireceği böylesi muhteşem bir meydanı Adana'ya ve Adanalılara kazandıracağımız için mutluyum" şeklinde konuştu.

DÜZENLEME YAPACAĞIZ
Öztürk, birkaç yıl öncesine kadar 82 ayrı konut ve işyerinin çarpık ve düzensiz bir şekilde yükseldiği bölgenin önce kamulaştırılarak temizlendiğini belirten Başkan Öztürk şunları söyledi: "Biz şehir merkezindeki bu çirkinliği ortadan kaldırırken onun yerine yeni inşaatlar yükselmesi yerine şehir sakinlerinin soluklanabileceği, rahat nefes alabileceği bir meydan düzenlemesi yapmayı uygun gördük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin gözbebeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN