Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişimci kadınlar: 'Gerginlik bitmeli'

Giriş Tarihi: 17.6.2013

Eğitim çalışması için bir araya gelen TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Gezi Parkı olayları için "Daha fazla gerginlik kayıp verdirir" mesajı verdi

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, ülke gündemindeki olumsuz gelişmelerin herkeste gerginlik, mutsuzluk ve strese neden olduğunu, sürecin uzaması durumunda Türkiye'nin telafisi güç kayıplar yaşayacağını söyledi. 'Stres Yönetimi' eğitiminin açılışında konuşan Özden, "Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan eylemler, yaşadığımız Adana dahil Türkiye'nin birçok kentine yayıldı. Gelişmelerin sadece çevreci bir eylem olmadığını hepimiz biliyoruz. Çıkan olumsuz tablodan hükümetimizin, protestocuların, bizlerin özetle hepimizin ders çıkarmasını, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı için koyduğumuz hedeflere bu olaylardan çıkardığımız kazanımlarla daha çağdaş, daha hızlı adımlarla yürünmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.

KONTROL SİZDE OLMALI

Toplantıda ise eğitimci Hafize Kargı da stresle başa çıkmanın zor olmadığına vurgu yaparak, "Kişiler arası ilişkileri geliştirmek, sosyal aktivitelere daha fazla zaman ayırmak, düzenli egzersiz ve spor yapmak, dengeli beslenmek, kendinizle olumlu diyalog, gereksiz rekabetten kaçınmak, ağlamaktan çekinmemek stresi yok etmek için yeterli olur. Yanı sıra hayatın kontrolünün sizde olması, kendi gücünüze güvenmeniz gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimci kadınlar: 'Gerginlik bitmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN